BONDiNG

Bonding nedir?

Bonding uygulaması, dişin doğal rengine uygun estetik ve opasitede kompozit malzemesinin ışınla sertleştirilerek dişe uygulanması prosedürdür. Gülüş tasarımı uygulamalarında en çok kullanılan tekniktir. Uygulayacak hekimin sanatı ve tecrübesi, oluşacak sonuç için çok önemlidir.

Sizlerde Zeytinburnu Plaza Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde Bonding tedavisinden yararlanmak için bizi hemen arayabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYARAK HEMEN ARAYIN

Bonding önemli özellikleri;

Bonding tedavisi hakkında sıkça sorulan sorular

Dişlerinden memnun olmayan hastalar için en uygun tedavi yöntemlerinden birisi olan bonding; İlk olarak diş renginin seçilmesiyle başlar. Diş yüzeyi hafifçe pürüzleştirildikten sonra dişe uygun bir materyal, diş üzerine adapte edilir. Hazırlanmış olan kompozit ise dişe estetik olarak uygulandıktan sonra lazer ışığı ile sertleştirme işlemi yapılır. Yerleştirmeden sonra doktorunuz şekillendirme ve düzeltme işlemi yapar daha sonra cilalama ile tedavi bitirilir.

40 ila 60 dakika arasında değişiklik gösteren bonding uygulamasının 5-10 senelik ömrü vardır. Bonding uygulaması sonrası bakım ve temizlik gibi önerileri ise doktorunuz sizlere verilecektir.

–  Diğer estetik tedavilerine göre daha ekonomik olduğu içinde tercih edilmektedir. Diş kırıklıklarının düzeltilmesi konusunda estetik ve kalıcı bir çözüm olan bonding, doğal diş gibi göründüğü için dışarıdan fark edilemez. 

– Dişlerdeki aşınma problemini bitiren bonding uygulaması renk kaybı yaşanmış dişlere de uygulanır.

Dişlerde kullanılan maddeler sayesinde leke tutmasını da önleyen bonding tedavisinde dişlerde büyük renk değişikleri asla yaşanmaz.

– Uyuşturmaya ihtiyaç olmayan bir tedavi seçeneği olduğu için anestezi yapılamayan hastalar için etkili bir diş tedavisi yöntemidir.

Tedavi sonrası en önemli şey ağız bakımıdır. Uygulama sonrası özellikle hassas dişlerde sert müdahalelerden kaçınmak gerekir. Düzenli diş temizliği yaptırmak, bonding sonrasında dikkat edilmesi gereken altın kuraldır.

Diş yapılarında oluşan bozuklukları çözmek için sunulan bonding yöntemi, bütün estetik kaygıları önleme konusunda başarılı sonuçlar çıkartır. Her yaşa uygun tedavi yöntemi olan bonding, kişiye özel olarak gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir.

– Diş rengi, şekli ve konumu gibi şikayetleri gidermek isteyenler, bonding uygulamasına uygun bireylerdir.

– Diş kırıkları ve dişlerinde meydana gelen aralık, boşluk gibi durumlardan rahatsız olan bireyler için bonding diş uygulaması için uygundur.

– Dişlerini büyütmek veya dişlerde oluşan problemleri ortadan kaldırmak isteyenler de bonding uygulamasını yaptırabilirler.

Bonding uygulamasında ücretlendirme diş sayısına, diş problemlerine, hekime ve şehre göre farklılık gösterebilmektedir. En net bilgi ilk muayene sırasında diş hekiminizden alabilirsiniz.

Online Randevu

Aşağıdaki formu kullanarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Aşağıdaki iletişim bilgilerimizi kullanarak Polikliniğimiz ile hızlıca iletişime geçebilirsiniz.

(0212) 665 95 35

info@plazadis.net

Beştelsiz, Rauf Denktaş Cd. no:43-45, 34025 Zeytinburnu/İstanbul