ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA

Son yıllarda diş hekimlerince sıklıkla uygulanan zirkonyum kaplama, doğal görünümü ile çok fazla tercih edilmektedir. Zirkonyum kaplama estetik olarak dişlerin rengine en yakın restore çeşididir. Estetik olması ve ışığı geçirmesi özellikle ısırmayı sağlayan ön dişlerde zirkonyum kaplamalar çok rahat kullanılmaktadır.

Zirkonyum kaplama sonrası ağız ve diş bakımı titizlikle yapılmalıdır. Bu takdirde zirkonyumlar uzun vadeli kullanılabilir. Ek olarak zirkonyum ile eksik diş ihtiyacı da giderilmektedir. Eksik olan diş ve dişler için köprü uygulaması da rahatlıkla kullanılabilir. Hastanın isteği sonrası diş rengine göre beyaz ve tonlarında olan kaplamalar yapılarak doğal diş gibi durması sağlanır.

Sizlerde Zeytinburnu Plaza Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde Zirkonyum Diş Kaplama tedavisinden yararlanmak için bizi hemen arayabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYARAK HEMEN ARAYIN

Zirkonyum kaplama nedir?

Daha önceden protezlerde seramik alt yapısı altına uygulanan gri metal yerine gerçek diş görünümünü sağlayan beyaz maddeye Zirkonyum denilmektedir.

Metal Destekli kaplamalarda, estetik olarak hastaların görünümden dolayı yaşadığı rahatsızlıkları, zirkonyum kaplama tedavisinde yaşamaları artık mümkün değildir. Bu tedavi ile birlikte doğal diş görünümü kolayca elde edilir.

Zirkonyum kaplama tedavisi kullanım alanları ;
Ayrık dişleri birleştirmede (diastema kapama),
yapısı ve rengi bozulmuş olan eski diş dolgularının düzeltilmesinde,
kırık dişlerin düzeltilmesinde,
ağzında metal destekli köprü bulunan kişilerde,
çarpık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde,
önceden dişleri kesilmiş kişilerde, dolgu yapılamayacak kadar madde kaybı yaşanmış dişlerde ve beyazlatma tedavisi ile sonuç alınamayan ileri derecede bulunan renkleşmelerde zirkonyum tedavisi uygulanmaktadır.

İki tür zirkonyum bulunmaktadır. Bunlar:

Katı Zirkonyum

İki tür zirkonyum da CAD CAM teknolojisi ile yapılmaktadır. Katı zirkonyum daha sert olmaktadır. Diş sıkma problemi ve çiğneme kuvvetlerine karşı daha dayanıklıdır. Katı zirkonyum, güçsüz dişlere güçlü destek sağlar. Bu zirkonyum türü opak olduğu için arka dişler de daha kullanışlı olur.

Yüksek Saydam Zirkonyum

Yüksek saydam zirkonyum diş kaplama doğal dişlere tam olarak uyum sağlamaktadır. Bu zirkonyum türü daha çok ön dişlerde kullanılır.

Görünüş

Zirkonyum, diş kronlarında en çok tercih edilen malzemedir. Doğal dişe en yakın görünümü veren porselen zirkonyum kaplamadır. Kullanılan malzeme dişe en doğal yapıda olduğu için, diğer dişlerle çok rahat kaynaşır yapıda gözükür.

Zirkonyumun Sert Yapısı

Zirkonyum maddesi çok güçlü ve aşınma, yıpranma gibi durumlara karşı çok dayanıklıdır. Metal porselen ya da diğer porselen tiplerinden 6-7 kat daha güçlüdür. Zirkonyum aynı zamanda ısırma ve çiğneme kuvvetlerini karşı çok iyi direnç sağlar.

Online Randevu

Aşağıdaki formu kullanarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Aşağıdaki iletişim bilgilerimizi kullanarak Polikliniğimiz ile hızlıca iletişime geçebilirsiniz.

(0212) 665 95 35

info@plazadis.net

Beştelsiz, Rauf Denktaş Cd. no:43-45, 34025 Zeytinburnu/İstanbul