GÜLÜŞ TASARIMI

Gülüş tasarımı nedir?

Estetik diş hekimliği denilince aklımıza ilk önce ”gülüş tasarımı” terimi gelir. Gülüş tasarımı; Herhangi bir nedenle estetik olarak görünümü bozulan dişler ve diş etlerinin hastanın yüz şekillerine göre doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulması işlemidir.

Sizlerde Zeytinburnu Plaza Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde Gülüş Tasarımı tedavisinden yararlanmak için bizi hemen arayabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYARAK HEMEN ARAYIN

Gülüş tasarımı kimlere uygulanır?

Diş diziliminde çapraşıklık, renklenme ve lekelenme gibi problemler sonucu gülüş estetiğinin sağlanması için uygulanan tedavidir.

Estetik Gülüş Tasarımı yapılırken hangi detaylara dikkat edilmesi gerekir?

İlk etap hasta memnuniyeti olarak görülebilir.

Tedavi öncesi hasta ile görüşülür şikayetleri ve gülerken neden rahatsız olduğu dinlenilir. Buna doğrultuda plan yapılır ve tedavi başlar. Gülüş tasarımı işleminde dudak yapısı, dişlerin boyutu, diş eti şekli, dudak ve dişin uyumuna dikkat edilir.

Gülüş Tasarımında Hangi Ayrıcalıklı Tedaviler Yapılır?

1-) Beyazlatma süresi değişkenlik gösterebilir. Ortalama 30-40 dakika ile ton açılabilir. Hastanın dişi korumak amaçlı yeme içme alışkanlıklarına dikkat etmesiyle beyazlık 1 yıl kadar korunabilir.

2-) Porselen laminalar dişlerin üzerlerine yapıştırılır. Lamina kullanımı ile estetik bir gülüş elde edilmesi çok olasıdır.

3-) Zirkonyum çok fazla kullanılan yaygın bir tekniktir. Zirkonyum ışığı geçiren materyal olduğundan estetik bir görünüm vermede oldukça etkilidir.

4-) Ortodontik teknikteyse porselen braketler ile uygulanılarak çapraşık diş yapısı tedavi edilir.

5-) İmplant tedavisindeyse eksik dişler tamamlanır. Daha sonra dişe estetik bir görünüm kazandırılır.

Tedavi süresinin zaman dilimi nedir?

Tedavi süresi hastanın şikayetleriyle ağız yapısına göre 2-15 gün arasında değişiklik gösterebilir.

Gülüş tasarımı çeşitleri

Çekici Estetik Gülüş (Sexy Smile): En çok tercih edilen gülüş çeşitleri arasındaki sexy smile, ön dişlerin diğer dişlere göre daha uzun tasarlanması ile oluşturulur.

Entelektüel Gülüş (Sophisticated Smile): Dikkati yüzün alt kısmına odaklayan gülüş tasarımında kişiye daha bilgili, olgun ve entelektüel görünüm kazandırılır.

Sportif Gülümseme (Sporty Smile): Gülüş estetiği çeşitlerinden bir diğer en çok tercih edilenlerden olan sportif gülümseme, orta kesici dişlerin yan kesici dişlerden uzun olması ile tasarlanır.

Gülüş tasarımı çeşitleri, kişinin istekleri göz önünde bulundurularak yüz yapısına en ideal şekilde oluşturulur. Gülüşün doğal olması en önemli bir kriterdir.

Online Randevu

Aşağıdaki formu kullanarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Aşağıdaki iletişim bilgilerimizi kullanarak Polikliniğimiz ile hızlıca iletişime geçebilirsiniz.

(0212) 665 95 35

info@plazadis.net

Beştelsiz, Rauf Denktaş Cd. no:43-45, 34025 Zeytinburnu/İstanbul