İMPLANT TEDAVİSİ

Diş implantı, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir. İmplant doğal dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlayan en iyi alternatiftir.

Diş kaybı ile ortaya çıkan önemli sorunlardan biri olan çene kemiğindeki erimenin durdurulması bugün için ancak implantlarla elde edilmektedir. Ayrıca diş eksikliği olan bölgede komşu dişlere zarar verilmemesi en önemli kazanımlarındandır. İmplantlar geleneksel kaplama ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir.

Sizlerde Zeytinburnu Plaza Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde İmplant tedavisinden yararlanmak için bizi hemen arayabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYARAK HEMEN ARAYIN

Günümüzde implant operasyonu sırasında hasta hiçbir ağrı hissetmemektedir.

Duruma göre diğer diş tedavilerinden daha hızlı gerçekleştirile bilinir. Tıp literatüründe en yüksek başarı oranına sahip operasyonlarından sayılan implant tedavisinde  hastanın genel sağlık durumu, sigara alışkanlıkları tedavi öncesinde ele alınması gereken önemli konulardandır.

İmplant operasyonu sırasında, özellikle ön estetik alanlarda koşullar uygunsa kısa zamanda üzerinde protezi de yapılarak hastayı dişsiz beklememesi sağlanabilmektedir.

Sonuç olarak diş implant uygulamaları doğal dişlerini kaybetmiş hastalara en sağlıklı çözüm olarak popülaritesini korumaktadır.

İmplant tedavisi hakkında sıkça sorulan sorular

Eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir. İmplant doğal dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlayan en iyi alternatiftir.

Eksik diş; eksik tebessüm ve yetersiz çiğneme demektir. Telafisi en iyi diş implantı ile olur. Diş kaybı ile ortaya çıkan önemli sorunlardan biri olan çene kemiğindeki erimenin durdurulması bugün için ancak implantlarla elde edilmektedir. Ayrıca diş eksikliği olan bölgede komşu dişlere zarar verilmemesi en önemli kazanımlarındandır. İmplantlar geleneksel kaplama ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir.

Günümüzde implant operasyonu sırasında hasta hiçbir ağrı hissetmemektedir. Duruma göre tedavi işlemi diğer diş tedavilerinden daha hızlı gerçekleştirile bilinir. Operasyon sonrası  buz uygulaması ve uygun ağri kesiciler ile acısız şekilde geçirmenize yardımcı olur.

Tıp literatüründe en yüksek başarı oranına sahip operasyonlarından sayılan implant tedavisinde hastanın genel sağlık durumu, sigara alışkanlıkları tedavi öncesinde ele alınması gereken önemli konulardandır. Diğer dişlerin zarar görmemesini amaçlayan bu yöntem bilimsel çalışmalarca güvenilirliğini ispatlamıştır. Uzman hekim ile ve uygun klinik koşullarda yüksek başarı sağlamaktadır.

Hastanın sağlık durumu iyi ise ve uygulanan alanda kemik kalitesi yeterli seviyede ise 2 veya 3 ay bekleme süresi gereklidir. Bu sürede implant kemik dokusu ile kaynaşmaktadır. Kemik ilavesi için gerekli operasyonlarda bu süre uzayabilir. İmplant operasyonu sırasında, özellikle ön estetik alanlarda koşullar uygunsa kısa zamanda üzerinde protezi de yapılarak hastayı dişsiz beklememesi sağlanabilmektedir.

Sonuç olarak diş implant uygulamaları doğal dişlerini kaybetmiş hastalara en sağlıklı çözüm olarak popülaritesini korumaktadır.

Online Randevu

Aşağıdaki formu kullanarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Aşağıdaki iletişim bilgilerimizi kullanarak Polikliniğimiz ile hızlıca iletişime geçebilirsiniz.

(0212) 665 95 35

info@plazadis.net

Beştelsiz, Rauf Denktaş Cd. no:43-45, 34025 Zeytinburnu/İstanbul