Plaza Diş Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği | Zeytinburnu | İstanbul

HEMEN ARA | (0212) 665 95 35

ORTODONTİK TEDAVİ Invisalign (Şeffaf Plak)

Ortodonti nedir?

Ortodonti kelime kökeni Yunanca’dan gelir ve düzgün diş demektir. Diş hekimliğinin 8 ana uzmanlık dalından biridir.

Ortodonti hekimleri diş-çene-yüz sistemini, büyüme ve gelişimi dikkate alarak inceler, normali tespit edip anormal ilişki gösteren vakaları tedavi eder.

Sizlerde Zeytinburnu Plaza Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde Ortodontik Tedavi (Invisalign (Şeffaf Plak) uygulamasından yararlanmak için bizi hemen arayabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYARAK HEMEN ARAYIN

Ortodontik anomaliler neden oluşur?

Kalıtım, Konjenital anomaliler,Travma (Prenatal, Postnatal),Fiziksel ajanlar,Alışkanlıklar, Hastalıklar,Kötü beslenme gibi nedenlerle ortodontik bozukluklar meydana gelmektedir.

Ağız solunumu,anormal yutkunma refleksi,parmak emme ,dudak emme, bruksizm(diş gıcırdatma) gibi kötü alışkanlıklar dişlerde bozulmaya sebep olabilir ve tespit edildiği durumda mutlaka tedavi edilmelidir.

Invisalign (Şeffaf Plak)

Harika bir değişime hazır olun. Gülüşünüzle başlayın.

Dünyanın en gelişmiş şeffaf aligner sistemi. Sizi ileri taşımak için yapıldı.

Orotodontik Tedavi hakkında sıkça sorulan sorular

 Takıp çıkarılabilen hareketli apareyler,metal ve porselen braketler ile sabit tedaviler, şeffaf plak tedavileri, dişlerin iç yüzeyine uygulanan lingual tedavi kliniğimizde uygulanmaktadır. Ayrıca çene ortopedisi kapsamında üst çeneyi öne alan yüz maskesi ve alt çeneyi büyüten fonksiyonel tedavilerde ağız içi ve ağız dışı aygıtlar uygulamaktayız. Temporamandibular eklem(çene eklemi) rahatsızlıklarında splint tedavisi ve uyku apnesi için horlama apareyleri de tedavi seçeneklerimiz arasındadır. 

Son yıllarda sosyal medya kullanımın artması ile kişilerde farkındalık artmış ve estetik beklenti yükselmiştir. Günümüzde düzgün sıralanmış ve sağlıklı dişlere sahip olmak isteyen çok sayıda erişkin birey ortodonti tedavisi talep etmektedir. Dişleri taşıyan kemik ve dişeti sağlıklı olduğu sürece ortodontik tedavi her yaştan bireye uygulanabilir. İlk ortodontik muayene ise 7 yaşında olmalıdır. 

Online Randevu

Aşağıdaki formu kullanarak hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Aşağıdaki iletişim bilgilerimizi kullanarak Polikliniğimiz ile hızlıca iletişime geçebilirsiniz.

(0212) 665 95 35

info@plazadis.net

Beştelsiz, Rauf Denktaş Cd. no:43-45, 34025 Zeytinburnu/İstanbul